Weekly Comp Results


SATURDAY 1st NOVEMBER STABLEFORD ROUND RESULTS

SATURDAY 1st STABLEFORD ROUND RESULTS Overall Winner; Simon Cram 42 A Grade; 1st Kevin Howell 39c/b, 2nd Tim Von Stanke 39 B Grade; 1st Alan Stewart 39c/b, 2nd Chris Bowd 39 C Grade; 1st Ken Milsop 40, 2nd Brian Dunn 39 Ladies; 1st Janine Dunn 41, 2nd Lyn Annand 31 Ball Winners; David Grigsby, Luke Odgers, Nick ... More

SATURDAY 25th OCTOBER MONTHLY MEDAL RESULTS

SATURDAY 25th MONTHLY MEDAL RESULTS Overall Winner; Ken Milsop 63 A Grade; 1st Ian Bown 64, 2nd Adrian Wallace 66, 3rd Tony Brooks 68 B Grade, 1st Michael Egan 67, 2nd Brian Vawser 68, 3rd Ian Ritter 69 C Grade; 1st David Lock 70, 2nd Geoff Nielson 70, 3rd Damien Jones 71 Ladies; 1st Annette Ford 72, 2nd Raylene ... More

SATURDAY 18th OCTOBER STABLEFORD ROUND RESULTS

SATURDAY 18th STABLEFORD ROUND RESULTS Overall Winner; Tony Morandin 42 A Grade; 1st Zeick Dalton 40, 2nd Garry Fox 38 B Grade; 1st Doug McPherson 41, 2nd Barry Humphries 37 C Grade; 1st Geoff Neilson 39c/b, 2nd Gavin Sparrow 39 Ladies; 1st Lyn Annand 40, 2nd Lyn Gill 36 Ball Winners; Jim May, David McKenzie, ... More

SATURDAY 11th OCTOBER STROKE ROUND RESULTS

SATURDAY 11th STROKE ROUND RESULTS Overall Winner; Luke Odgers 63 A Grade; 1st Brett Perryman 68, 2nd Matt Feast 69 B Grade; 1st John Millhouse 68, 2nd Adam Dunn 70c/b C Grade; 1st Ken Milsop 65, 2nd Michael Millhouse 67 Ladies; 1st Lyn Annand 70, 2nd Jo Ashby 72c/b Ball Winners; David Lock, Aaron Peek, Alan ... More

SATURDAY 4th OCTOBER PAR ROUND RESULTS

SATURDAY 4th PAR ROUND RESULTS Overall Winner; Ethan Buhagier +8 A Grade; 1st Adrian Wallace +2, 2nd Richard Kuhn 0 B Grade; 1st David Whitehead +4, 2nd Barry Humphries +3 C Grade; 1st Brian Vawser +6, 2nd Michael Millhouse +2 Ladies; 1st Marlene Lingham +2, 2nd Jo Ashby -1 Ball Winners; Bobby White, Doug ... More

SATURDAY 27th SEPTEMBER STABLEFORD RESULTS

Overall Winner; Michael Millhouse 42 A Grade; 1st Matt Feast 42, 2nd Col Ferguson 36 B Grade; 1st Doug Brown 41, 2nd Alan Stewart 38 C Grade; 1st Brian Dunn 41, 2nd Xavier Taylor 41 Ladies; 1st Jo Ashby 41, 2nd Geraldine Scott 34 Ball Winners; Col Stratford, David Adkins, Ian Ritter, Justin Ploenges, Victor Smith, ... More

SATURDAY 20th SEPTEMBER MONTHLY MEDAL RESULTS

SATURDAY 20th MONTHLY MEDAL RESULTS Overall Winner; Alan Stewart 64c/b A Grade; 1st Ian Bown 66, 2nd Garry Fox 67 B Grade; 1st Luke Odgers 65, 2nd Colin Rex 67 C Grade; 1st Justin Ploenges 64, 2nd Kevin Mansell 65 Ball Winners; Shane Heemskerk, Michael Lamond, Ken Milsop, Bob Black, Paul Connell, Marc Dalton, ... More

SATURDAY 13TH september PAR ROUND RESULTS

SATURDAY 13TH PAR ROUND RESULTS Overall Winner; Steve J Dwyer +6 A Grade; 1st Hayden Schroder +4, 2nd Tyson Ploenges +3 B Grade; 1st Geoff Munt +5, 2nd Doug Mcpherson +3c/b C Grade; 1st Geoff Neilson +3c/b, 2nd Michael Lamond +3 Ladies; 1st Geraldine Scott +3 Ball Winners; Wayne Dunford, Bob White, Josh ... More

WAL HUDSON SHIELD 2014

WAL HUDSON SHIELD Men; Mario Mancuso & Greg Jenkinson 81 Mixed; Geraldine Scott & David McKenzie 66c/b Ladies; Raylene Anderson & Josie Ashby 54c/b More

SATURDAY 6th SEPTEMBER STABLEFORD ROUND RESULTS

SATURDAY 6th STABLEFORD ROUND RESULTS Overall Winner; Michael Lamond 44 A Grade; 1st Tyson Ploenges 42, 2nd Jay Ilsley 39c/b B Grade; 1st John Millhouse 41, 2nd Greg Jenkinson 39 C Grade; 1st Mario Mancuso 42 , 2nd Geoff Nielson 40 Ladies; 1st Geraldine Scott 36, 2nd Nancy Whitehead 28 Ball Winners; Don Annand, ... More